PŚ w kombinacji: Adam Cieślar z punktami, Frenzel największym szczęśliwcem

16:56, 19.02.2016 Daniel Topczewski

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Eric Frenzel zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w fińskim Lahti. Niemiec dobiegł do mety na drugim miejscu, ale awansował na pierwsze dzięki dyskwalifikacji Jarla Magnusa Riibera. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobył Adam Cieślar.

Najlepszy w serii skoków był Jarl Magnus Riiber, który uzyskał 127,5 metra. Bardzo dobrze na skoczni spisał się także Eric Frenzel i Haavard Klemetsen, ale oni startowali z 13. belki najazdowej.  Niezły rezultat zanotował również Akito Watabe, który startował do biegu z czwartej lokaty i przy dobrej postawie na trasie miał szansę na awans.

Z Polaków w części zmagań na skoczni najlepiej spisał się wracający po kontuzji Szczepan Kupczak, który startował jako ósmy, niespełna półtorej minuty po liderze. Adam Cieślar na półmetku plasował się na 35. lokacie.

Na 10-kilometrowej trasie walkę o zwycięstwo stoczyła trójka: Frenzel, Riiber i Watabe. Jako pierwszy na metę wbiegł Norweg, ale... pomylił trasę i został zdyskwalifikowany. Na nieuwadze Riibera skorzystał Eric Frenzel, który odniósł 30. zwycięstwo w karierze. Niespełna dwie sekundy po Niemcu na metę wpadł Akito Watabe.

Bardzo dobrze biegowo zaprezentował się Adam Cieślar, który dzięki trzynastemu rezultatowi biegu awansował na 29. lokatę. Szczepan Kupczak, który był w czołowej dziesiątce po skokach, niestety nie zapunktował. Polak wycofał się po niespełna dwóch minutach rywalizacji.

Pierwszy rezultat biegu zanotował Mikko Kokslien, drugi Fabian Riessle, a trzeci Magnus Krog.

Źródło: fis-ski.com