PŚ w Koenigssee. Polska sztafeta na 7. miejscu

13:37, 03.01.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:37, 03.01.2021

Reprezentacja Polski zajęła 7. miejsce w zawodach drużynowych w ramach saneczkarskiego Pucharu Świata w Koenigssee. Sztafetę wygrali Austriacy, a wśród kobiet najlepsza okazała się Julia Taubitz.

Niedzielne zmagania na torze w Koenigssee rozpoczęły się od jedynek kobiet. Równych sobie nie miała Julia Taubitz. Niemka już po pierwszym ślizgu miała ponad dziesiątą sekundy przewagi nad swoją rodaczką, Natalie Geisenberger. W drugiej części zawodów Taubitz także była najszybsza i powiększyła różnicę do ponad 3 dziesiątych sekundy. Podium uzupełniła Madeleine Egle. Austriaczka włączyła się do rywalizacji niemieckich saneczkarek, bo Anna Berreiter była 4., a Dajana Eitberger 5.

W zawodach głównych wystartowała tylko jedna Polka. W kwalifikacjach odpadła Natalia Jamróz, a awans wywalczyła Klaudia Domaradzka. Po pierwszym przejeździe Polka była 28., czyli ostatnia. W drugim ślizgu Domaradzka wyprzedziła Olenę Smahę i zakończyła zawody na 27. pozycji. Linia ślizgów Domaradzkiej była dobra, ale zdecydowanie zabrakło prędkości.

Wyniki - jedynki kobiet

W zawodach drużynowych wystartował ten sam skład, który zajął historyczne 3. miejsce w Oberhofie. Byli to: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Dzisiaj Polacy zajęli 7. miejsce ze stratą prawie trzech sekund. Niespodziewanie wygrali Austriacy w składzie: Madeleine Egle, Nico Gleirscher i Thomas Steu/Lorenz Koller. Niemcy zajęli dopiero 2. miejsce. Jest to niespodzianka, gdyż reprezentowali ich zwycięzcy zawodów w Koenigssee: Julia Taubitz, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken.