PŚ w Klingenthal: Żyła poszybuje daleko także w konkursie indywidualnym? (lista startowa)

W sobotnim konkursie drużynowym PŚ w Klingenthal najdalszym lotem spośród wszystkich zawodników popisał się Piotr Żyła. Jego skok uskrzydlił pozostałych “biało-czerwonych”, którzy finalnie stanęli na najwyższym stopniu podium. Czy uda się powtórzyć te wyniki również w zmaganiach indywidualnych?

W rywalizacji ekip najlepiej skakali Polacy, zaś do zwycięstwa podopiecznych Michała Doleżala poprowadzili Żyła i Kubacki. Żyła otworzył konkurs fenomenalnym skokiem na 145. metr obiektu, zaś Kubacki w rundzie finałowej przypieczętował punktową przewagę drużyny. Drugą najdalszą próbę po Żyle oddał Philipp Aschenwald i to on zapewne powalczy o podium w dzisiejszym konkursie. Austriak ma za sobą udane występy w Ruce i Niżnym Tagile, gdzie zajmował odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wielką niewiadomą jest dyspozycja lidera klasyfikacji generalnej, Daniela Andre Tande, który w piątkowym treningu nabawił się kontuzji kostki wykluczającej go z rywalizacji drużyn. Norweg uzyskał kwalifikację do konkursu indywidualnego, powinien zatem pojawić się dzisiaj na belce.

Do rywalizacji przystąpi sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Klemens Murańka. Przez kwalifikacje nie przebrnął Stefan Hula.

Lista startowa

Źródło: fis-ski.com, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.