PŚ w Klingenthal: Żyła i Prevc najlepsi na treningach

piotr-zyla

Już za chwilę rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Klingenthal. Poprzedziły je jednakże dwie serie treningowe, w których najlepsi okazali się Piotr Żyła i Domen Prevc.

Podczas pierwszej serii treningowej najlepszym wśród wszystkich skoczków okazał się Piotr Żyła, który skoczył 135,5 metra, zaraz za nim uplasował się Markus Eisenbichler. Triumfator Letniego Pucharu Kontynentalnego wylądował na 134,5 metrze. Trzecie miejsce zajął Johann Forfang, który skoczył pół metra dalej od Niemca. Kamil Stoch po skoku na 132 metr, trening zakończył na 9 miejscu, natomiast Dawid Kubacki (129,5 m) był 21. Maciej Kot skoczył 121,5 metra, plasując się na miejscu 30., a Stefan Hula ze swoim skokiem na 126 metrów był pięć pozycji niżej. Aleksander Zniszczoł skoczył tyle, ile Maciej Kot, plasując się na 42. miejscu. Klemens Murańka skoczył pół metra dalej, trening kończąc na pozycji 45.

Drugi trening należał do Domena Prevca, który po świetnym skoku na 144 metr zwyciężył. Drugi był Kamil Stoch, który skoczył 136 metrów, a trzeci Daniel-Andre Tande, który skoczył pół metra dalej. Piotr Żyła po skoku na 130,5 metra uplasował się tym razem na 11. miejscu. Kolejny z Polaków – Dawid Kubacki, skacząc 129,5 metra, był 13. Stefan Hula skoczył 125,5 metra i wyprzedził Olka Zniszczoła, który po skoku na 123,5 metra był 20. Ostatnim w trzydziestce był Maciej Kot, który w drugim treningu skoczył 126,5 metra, plasując się na 23. pozycji, Klemens Murańka po skoku na 120,5 metra był 20 pozycji niżej.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.