PŚ w Klingenthal. Zwycięstwo Vinzenza Geigera

Vinzenz Geiger wygrał pierwsze zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Klingenthal. Niemiec wyprzedził swoich rodaków – Fabiana Riesslego i Erica Frenzela. Szczepan Kupczak zajął 43. miejsce.

Klingenthal jest ostatnim przystankiem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przed mistrzostwami świata. Podczas tego weekendu brakuje Jarla Magnusa Riibera, który prowadzi w klasyfikacji generalnej z dużą przewagą. Pozostali zawodnicy chcieli skorzystać z tej okazji. Liderem po skoku był Ryota Yamamoto. Zwycięzca rundy prowizorycznej skoczył 141,5 metra i osiągnął zdecydowanie najlepszą odległość. Przed biegiem miał 32 sekundy przewagi nad Terencem Weberem, który wylądował trzy metry bliżej. Trzeci po skoku na 138 metrów był Laurent Muehlethaler, który miał 40 sekund straty. Szczepan Kupczak skoczył 121,5 metra i po serii skoków zajmował 39. miejsce ze stratą blisko trzech minut.

Wyniki po serii skoków

Ryota Yamamoto prowadził na trasie biegu na 10 kilometrów jedynie przez połowę dystansu. Potem Japończyk został doścignięty przez liczną grupę pościgową prowadzoną głównie przez niemieckich kombinatorów. To właśnie reprezentanci gospodarzy chcieli rozegrać zawody na swoją korzyść. Na podbiegu na ostatnim z pięciu okrążeń zaatakował Vinzenz Geiger. Wicelider Pucharu Świata odskoczył rywalom i sięgnął po zwycięstwo, awansując z 13. miejsca po skoku. Niemcy zajęli całe podium. Fabian Riessle oraz Eric Frenzel nieznacznie wyprzedzili Ilkkę Herolę. Szczepan Kupczak jeszcze spadł w biegu. Ostatecznie zakończył zmagania na 43. miejscu ze stratą czterech i pół minuty.