PŚ w Klingenthal: Zwycięstwo Domena Prevca, Polacy tuż za podium

domen-prevc

Domen Prevc zwyciężył w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Klingenthal. W finałowej serii Słoweniec poszybował na 141 metr. O podium otarli się Polacy – Kamil Stoch i Maciej Kot.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowało się dwóch Polaków. Maciej Kot uzyskał 138 metrów i 0,2 pkt. wyprzedzał Kamila Stocha. Drugi z Polaków uzyskał odległość o pół metra krótsza. Na trzecim miejscu sklasyfikowany był Stefan Kraft (138 m, 142 pkt.). Domen Prevc po locie na 140 metrów znajdował się na pozycji czwartej ze stratą 2,9 pkt. do prowadzącego Kota. W pierwszej szóstce znalazło się jeszcze miejsce dla Daniela Andre Tande i Mackenzie Boyd-Clowesa.

Druga seria nie ułożyła się niestety po myśli polskich kibiców. Najpierw 140,5 metra skoczył 7. po pierwszej serii Markus Eisenbichler. Daniel Andre Tande dorzucił 2,5 metra więcej. Nie przestraszyło to jednak Domena Prevca. 17-latek pewnie wylądował na 141 metrze, co dało mu zwycięstwo w całym konkursie. Ani Kamil Stoch (137,5 m), ani Maciej Kot (135 m) nie zdołali mu zagrozić. Do Słoweńca na podium dołączyli Tande i Stefan Kraft, który jako jedyny obronił swoją lokatę na wirtualnym podium.

Występu Polaków nie można jednak uznać za nieudany. Czwarte miejsce jest zdecydowanie najlepszym wynikiem Kamila Stocha w tym sezonie. Maciej Kot kolejny zaś raz wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w karierze, czyli piąte miejsce. Dobrze spisali się też 13. Dawid Kubacki, 18. Stefan Hula i dwudziesty Piotr Żyła. Awansu do drugiej serii nie uzyskał tylko Klemens Murańka.

Zawody odbyły się bez większych problemów, a jedyna dłuższa przerwa nastąpiła po upadku Vojtecha Stursy w pierwszej serii. Czech długo nie podnosił się z zeskoku, musiały interweniować służby medyczne. Zawodnikowi nie stało się jednak nic poważnego i wystąpił w drugiej serii, ostatecznie zajmując dwudzieste ósme miejsce.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.