PŚ w Klingenthal: Zwycięski finisz Riibera, dobry start Szczepana Kupczaka, punkty Pawła Słowioka

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

Lider Puchar Świata w kombinacji norweskiej Jarl Magnus Riiber wygrał zawody w niemieckim Klingenthal. Norweg na finiszu okazał się minimalnie lepszy od Ilkki Heroli z Finlandii i Fabiana Riessle z Niemiec. Szczepan Kupczak ponownie zaprezentował się z dobrej strony – zajął czternaste miejsce. Paweł Słowiok był 23.

Z powodu silnego wiatru do biegu zawodnicy wystartowali na podstawie rezultatów osiągniętych podczas piątkowej rundy prowizorycznej. Bieg był bardzo emocjonujący i wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach. Riiber (startujący do biegu jako czwarty) z czasem 28:42.3 wyprzedził tylko o 0,3 sek. świetnie biegnącego Fina (który po rundzie prowizorycznej był 10.) – dla którego był to najlepszy wynik w karierze i o 0,9 sek. Niemca. Długo o zwycięstwo też walczył czwarty na mecie Vinzenz Geiger (+3,7 sek.).

Dalsze miejsca zajęli: drugi z Finów Eero Hirvonen (+8,3 sek.), Austriak Franz-Josef Rehrl (+8,6 sek.), najlepszy w rundzie prowizorycznej Niemiec Manuel Faisst (+25,4 sek.) i trzech Austriaków: Wilhelm Denifl (33,4 sek.), Martin Fritz (+54,1 sek.) i Lukas Klapfer (+1:06,1 min.).

Kupczak był najwyżej notowanym zawodnikiem spoza Norwegii, Austrii, Niemiec i Finlandii – stracił na mecie 1:56.1 min., Słowiok miał 3:22,1 min. straty do Riibera.

PEŁNE WYNIKI WKRÓTCE

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.