PŚ w Klingenthal. Zmiana w składzie reprezentacji Polski

fot. PZN

Już w najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal odbędą się kolejne konkursy w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Trener Łukasz Kruczek zdecydował się na zmianę w składzie względem minionego weekendu. 

fot. PZN

Bez przełomu w Norwegii

Za polskimi skoczkiniami kolejny pucharowy weekend – tym razem w norweskim Lillehammer. Niestety, żadnej z podopiecznych trenera Łukasza Kruczka nie udało się przywieźć z Norwegii choćby punktu. W sobotniej rywalizacji na obiekcie normalnym jedyną Polką, która znalazła się w konkursowej “40” była Kinga Rajda, która zajęła 37. pozycję. Dzień później zawodniczki rywalizowały na obiekcie dużym. Tam przez kwalifikacyjne sito udało się przebrnąć Nicole Konderli, jednak ona również zakończyła udział na 1. serii. Była 34.

Zmiana w składzie na Klingenthal

Po weekendzie w Norwegii zawodniczki przenoszą się do Niemiec, a konkretnie do Klingenthal, gdzie w najbliższy piątek oraz sobotę powalczą o punkty na skoczni Vogtland Arena (HS 140). Szansę startu otrzymały trzy reprezentantki Polski – Kinga Rajda, Nicole Konderla oraz Anna Twardosz. W porównaniu z rywalizacją w Lillehammer miejsca w składzie zabrakło dla Kamili Karpiel.

źródło: PZN