PŚ w Klingenthal. Triumf Jarla Magnusa Riibera na koniec sezonu

Jarl Magnus Riiber wygrał w Klingenthal ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedził Espena Bjoernstada i Fabiana Riesslego. Polacy nie startowali.

Dzisiaj byliśmy świadkami ostatnich zawodów Pucharu Świata w sezonie 2020/21. Wyjątkowo ostatni bieg odbył się na dystansie 10, a nie 15 kilometrów. Jednak wcześniej rozegrano serię skoków. W przeciwieństwie do wczorajszych zawodów, najdłuższy skok dał Ryocie Yamamoto zwycięstwo podczas pierwszej części zmagań. Japoński kombinator wylądował na 143. metrze i był jedynym zawodnikiem, który przekroczył rozmiar skoczni – 140 metrów. Tuż za Yamamoto po skoku na 139,5 metra uplasował się Jarl Magnus Riiber. Najlepszy kombinator sezonu miał zaledwie 7 sekund straty do lidera. Dwie sekundy za nim na trasę ruszył Espen Bjoernstad. Norweg skoczył 139 metrów.

Wyniki po serii skoków

Na początku biegu na czele byli: Jarl Magnus Riiber, Ryota Yamamoto i Espen Bjoernstad. Po połowie dystansu Japończyk nie utrzymał tempa Norwegów. Riiber rozegrał bieg tak samo jak wczoraj. Zwycięzca klasyfikacji generalnej zaatakował na ostatnim kilometrze i pewnie sięgnął po zwycięstwo przed Bjoernstadem. Ryota Yamamoto został wyprzedzony przez Fabiana Riesslego i Johannesa Lampartera. Stoczyli oni na finiszu pojedynek o trzecie miejsce, w którym lepszy okazał się Niemiec.