PŚ w Klingenthal. Szczepan Kupczak powalczy o punkty

fot. PZN

W najbliższy weekend niemieckie Klingenthal będzie gościło nie tylko skoczków, ale także kombinatorów norweskich. W jednoosobowym składzie Polski na te zawody Pucharu Świata, znalazł się Szczepan Kupczak.

fot. PZN

W najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal odbędą się kolejne tej zimy zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W Klingenthal wystartuje Szczepan Kupczak. 28-letni zawodnik przed tygodniem wrócił do zawodów najwyższej rangi po dłuższej przerwie. Wcześniej szukał formy w Pucharze Kontynentalnym (m.in. w Klingenthal). W Seefeld nie udało mu się zdobyć punktów PŚ, ale może uda się w Niemczech.

Czterech reprezentantów Polski w najbliższy weekend wystartuje w Lahti w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Trener Tomisław Tajner powołał na te zawody: Andrzeja Szczechowicza, Mateusza Jarosza, Adama Skupnia oraz Macieja Gąsienicę-Ciaptaka.

Dla naszych juniorów – Jarosza, Skupnia i Gąsienicy-Ciaptaka – Puchar Kontynentalny w Lahti będzie ostatnim sprawdzianem przed przyszłotygodniowymi mistrzostwami świata juniorów.

Źródło: Polski Związek Narciarski / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj