PŚ w Klingenthal. Świetny dzień Johannesa Lampartera

fot. M. Król

Johannes Lamparter dzisiejszą niedzielę w Klingenthal może zaliczyć jako jeden z lepszych dni w swojej karierze. Austriacki kombinator sięgnął po dwa zwycięstwa, gdyż jedne zmagania zostały przełożone z soboty na niedzielę.

fot. M. Król

Start masowy dla Lampartera

Warunki pogodowe w Klingenthal nie były zbyt korzystne. W sobotę nie było możliwości na rozegranie serii skoków. Organizatorzy zmienili plan. Pierwszego dnia odbył się bieg do startu masowego. Najlepszy z nich okazał się Vinzenz Geiger, który wyprzedził Jensa Luraasa Oftebro i Erica Frenzela. Zmagania dokończono w niedzielny poranek. Skok na odległość 141 metrów oddał Johannes Lamparter zajmujący czwarte miejsce. Austriak wygrał z przewagą ponad czterech punktów nad swoim rodakiem Franzem-Josefem Rehrlem, który zaliczył awans z 23. pozycji. Podium uzupełnił Jarl Magnus Riiber.

Wyniki biegu

Wyniki zawodów

Johannes Lamparter z dubletem

Serię skoków do niedzielnych zawodów rozegrano bezpośrednio po finale startu masowego. Swoją wysoką formę na skoczni potwierdził Franz-Josef Rehrl. Reprezentant Austrii skoczył 143,5 metra i wyprzedził o punkt Jarla Magnusa Riibera, który wylądował pół metra dalej, ale w lepszych warunkach. Różnica przed biegiem wynosiła cztery sekundy, a trzeci Johannes Lamparter tracił 24 sekundy. To właśnie on w biegu od samego początku narzucił mocne tempo i dołączył do duetu Riiber-Rehrl. Lamparter nieustannie atakował na podbiegach na ostatnim 2-kilometrowym okrążeniu z pięciu. Franz-Josef Rehrl szybko odpadł, a w końcu szansę na wygraną stracił także Jarl Magnus Riiber. Lider Pucharu Świata jednak nie osłabł, ale zahaczył o narty Lampartera i zaliczył upadek. Ostatecznie przegrał o siedem sekund, a Rehrl utrzymał trzecie miejsce. Andrzej Szczechowicz nie startował.

Wyniki po skokach

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna