PŚ w Klingenthal. Stefan Kraft triumfuje. Stoch na podium

fot. M. Rudzińska

Konkurs indywidualny w Klignethal rozstrzygnięty. W sobotniej rywalizacji na Vogtland Arenie (HS140) bezkonkurencyjny okazał się prowadzący na półmetku Austriak, Stefan Kraft, który poszybował na 130 m. Kamil Stoch z 80. podium w karierze.

fot. M. Rudzińska

Stefan Kraft zwycięzcą konkursu indywidualnego w niemieckim Klingenthal. Austriak nie stracił pozycji lidera, którą w pierwszej serii wywalczył szybując najdalej, na 138 m. W drugiej serii dołożył 130 m, dzięki czemu po raz 22. w karierze triumfował w zawodach Pucharu Świata. Ze stratą 5 pkt na drugim miejscu zlokalizował się powracający na szczyt Norweg, Halvor Egner Granerud (137,5 m). Kamil Stoch (133 m) awansował w drugiej serii na lokatę trzecią, osiągając swoje 80. podium w karierze.

Tuż za pierwszą trójką ex aequo znaleźli się Niemcy, Karl Geiger oraz Markus Eisenbichler. Na szóstym miejscu Andreas Wellinger, który w dzisiejszych zawodach oddał najdłuższy skok, lądując na 139 m. Zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Ryoyu Kobayashi na miejscu 7. Na kolejnych pozycjach Norwegowie, 8. Robert Johansson i 9. Marius Lindvik. Czołową dziesiątkę dopełnia Austriak, Jan Hoerl.

Biało- Czerwoni w Klingenthal

Kamil Stoch po raz kolejny okazał się najlepszym z reprezentantów Polski. Trzykrotny mistrz olimpijski oddając dwa dobre skoki, 132 m i 133 m, ukończył zawody na najniższym stopniu podium. Piotr Żyła zajął miejsce 17. (130,5 m, 130 m). Finałową 30. zamknął Paweł Wąsek (128 m, 118 m), a kończący rywalizację na pierwszej serii Aleksander Zniszczoł (125 m) uzyskał lokatę 37.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna