PŚ w Klingenthal: Niemcy triumfują, Polacy na szóstym miejscu

DSC_0935

To na co tak długo czekaliśmy stało się faktem! Inauguracyjny konkurs w niemieckim Klingenthal przeszedł do historii. Niemiecka drużyna nie była gościnna i odebrała zwycięstwo Słoweńcom. Polska kończy na 6. miejscu.

Po pierwszej serii wydawało się, że nic nie odbierze zwycięstwa świetnym Słoweńcom, którzy odlatywali rywalom. W drugiej serii jednak Niemcy złapali wiatr w żagle i nie tylko dogonili drużynę słoweńską ale i zdołali wyprzedzić z przewagą ponad 20 pkt. Trzecie miejsce zajęli Austriacy, którzy do Niemców stracili aż 67,3 pkt.

Tuż za podium uplasowali się Japończycy, którzy do podium stracili 27,7 pkt. O piąte miejsce walkę toczyli Czesi o Polacy, jednak po trochę gorszym skoku Kamila Stocha, zajęliśmy ostatecznie 6. miejsce. Za nami znaleźli się Szwajcarzy oraz Finowie.

Po pierwszej serii zdyskwalifikowani zostali Anders Fannemel  i Jewgienij Klimow, co wykluczyło Norwegię i Rosję z rywalizacji.

Już jutro konkurs indywidualny. O 12:30 rozpoczną się kwalifikacje, natomiast pierwsza seria konkursowa planowana jest na godz. 14:00.

Pełne wyniki konkursu
Klasyfikacja Pucharu Narodów 

Źródło: informacja własna

Aneta Gąska
Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.