PŚ w Klingenthal: Severin Freund wygra przed własną publicznością? (lista startowa)

klingenthal_vogtland_podium

W niedzielne popołudnie rozegrany zostanie drugi z konkursów w Niemieckim Klingenthal. Tym razem będą to zmagania indywidualne.

Przez ostatnie trzy sezony to właśnie Klingenthal rozpoczynało sezon zimowy w skokach narciarskich. Tym razem jest to dla zawodników drugi przystanek w rozpoczynającym się dopiero co sezonie. Zawsze przeprowadzano tu dwa konkursy z czego jeden był drużynowy a drugi indywidualny. We wczorajszych zmaganiach po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot.

W piątkowych kwalifikacjach wyłonionych zostało 50 zawodników z 14 krajów. Na starcie pojawi się 6 naszych reprezentantów. Z 12. numerem startowym skakać będzie Klemens Murańka, 19. z kolei będzie Stefan Hula,  z 29. numerem startowym pojawi się zwycięzca kwalifikacji, czyli Kamil Stoch, 36. pokaże nam się Dawid Kubacki, 38. numer to numer Piotra Żyły, a ostatni nasz reprezentant Maciej Kot na swoim plastronie będzie miał 44. numerek startowy. W pierwszej serii w największej ilości zobaczymy zawodników gospodarzy, bo aż 7 przebrnęło przez kwalifikacje. W sezonie 2015/2016 na Vogtland Arena zwyciężył Norweg Daniel-Andre Tande przed Peterem Prevcem i Severinem Freundem. Podczas inauguracyjnego konkursu w 2013 roku na najwyższym stopniu podium znalazł się Krzysztof Biegun przed Andreasem Wellingerem i Jurijem Tepesem.

W dzisiejszym konkursie żółtego plastronu lidera będzie bronił Severin Freund. O 60 pkt. mniej ma Domen Prevc, a zaledwie o 10 pkt. mniej od vice-lidera generalnej klasyfikacji generalnej ma Manuel Fettner. Na wysokim 7. miejscu znajduje się obecnie Maciej Kot. Czy uda mu się skoczyć na tyle daleko by walczyć o wyższe lokaty klasyfikacji generalnej? Czy po dzisiejszych zmaganiach zmieni się właściciel tego wyjątkowego plastronu?

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.