PŚ w Klingenthal: Ryoyu Kobayashi zwycięża konkurs, Lindvik na podium

17:44, 15.12.2019 Angelika Uchacz Aktualizacja: 18:58, 15.12.2019

Zawodnicy walczyli zacięcie do samego końca. W konkursie indywidualnym w Klingenthal zwyciężył reprezentant Japonii, Ryoyu Kobayashi. Zaraz za nim uplasował się Stefan Kraft, a podium dopełnił Marius Lindvik.

Zawody indywidualne w skokach narciarskich powróciły do Klingenthal w pięknym stylu. Walka do końca była bardzo zacięta. Różnice punktowe w pierwszej dziesiątce były niewielkie, a pod koniec drugiej serii liderzy zmieniali się co skok. Vogtland Arena okazała się szczególnie łaskawa dla Ryoyu Kobayashiego z Japonii. Swoimi skokami na 136,5 i 134 metry zapewnił sobie pierwsze miejsce w stawce. Drugie miejsce na podium zajął reprezentant Austrii, Stefan Kraft, skacząc na odległość 134 i 134,5m. Najlepszej trójki dopełnił Marius Lindvik, który odleciał na 131 i 134,5 metra. Jednocześnie Norweg zdobył pierwsze w życiu miejsce na podium.

Najlepszym z Polaków okazał się Piotr Żyła. Skoczył na odległość 129,5 oraz 133,5 metra i został sklasyfikowany na 9 miejscu. Kamil Stoch odleciał na 128,5 oraz 132 metr i uplasował się na 10 miejscu. Dawid Kubacki zajął miejsce w połowie stawki. Skoki na 126,5 oraz 131 metrów zapewniły mu 14 miejsce. Klemens Murańka zdobył swoje pierwsze w tym sezonie punkty w Pucharze Świata. Ostatecznie zajął 27 lokatę. Jakub Wolny uplasował się na 28 pozycji. Maciej Kot jako jedyny Polak nie zakwalifikowali się do serii finałowej i ukończyli zawody na 31 miejscu.

Skoczek, który dotychczas prowadził w klasyfikacji generalnej Daniel Andre Tande ukończył zmagania na 18 miejscu. To niestety nie pozwoli mu na utrzymanie pozycji lidera.

Bardzo poważnie wyglądający upadek przydarzył się w pierwszej serii Thomasowi Aasen Markengowi. Miał on kłopoty przy lądowaniu i przewrócił się. Zeskok opuścił na noszach. O stanie zdrowia Norwega będziemy informować na Sportsinwinter.pl.

Pełne wyniki konkursu indywidualnego dostępne są TUTAJ.