PŚ w Klingenthal. Ryoyu Kobayashi prowadzi na półmetku. Jeden Polak z punktami

16:46, 12.12.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 17:08, 12.12.2021

Na półmetku niedzielnego konkursu w Klingenthal prowadzi Ryoyu Kobayashi. Na wirtualnym podium plasują się także Halvor Egner Granerud oraz Daniel Andre Tande. Do drugiej serii awansował tylko jeden reprezentant Polski - Piotr Żyła, który po pierwszej serii jest czternasty.

Ryoyu Kobayashi prowadzi w rozgrywanych w Klingenthal zawodach. Japończyk uzyskał 129,5 metra, co dało mu 0,9 punktu przewagi nad zajmującym drugie miejsce Halvorem Egnerem Granerudem (128 m). Wirtualne podium uzupełnia Daniel Andre Tande (130,5 m). Czwarty jest Philipp Aschenwald (128 m), a piąty Robert Johansson (128 m). W czołowej dziesiątce plasują się też Marius Lindvik, Constantin Schmid, Junshiro Kobayashi, Cene Prevc oraz Danil Sadreev.

Dopiero dwudziesty czwarty jest wczorajszy zwycięzca, Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata, Karl Geiger, jest dwudziesty dziewiąty. Do drugiej serii konkursowej awansował Sergiej Tkaczenko, który zdobył pierwsze od ponad roku punkty dla Kazachstanu. Kazach jest dwudziesty siódmy. Na pozycji punktowanej uplasował się Giovanni Bresadola. Włoch jest dwudziesty trzeci.

Żyła z punktami

Do drugiej rundy awansował tylko jeden reprezentant Polski. Pucharowe punkty wywalczył Piotr Żyła, który po pierwszej serii rywalizacji zajmuje czternaste miejsce. Na czterdziestej drugiej pozycji konkurs zakończył Aleksander Zniszczoł. Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany po swojej próbie.