PŚ w Klingenthal: Pierwsze zwycięstwo w karierze Chiary Hoelzl

fot: skispringen-news.de

Austriaczka Chiara Hoelzl zwyciężyła w jednoseryjnym konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. Na podium stanęły również Słowenka Ema Klinec oraz Niemka Katharina Althaus.
Zawody pań odbyły się nie bez problemów. Pierwotnie rywalizacja miała rozpocząć się o godz. 11:30. Jednak z powodu silnego wiatru po skokach trzech zawodniczek konkurs przerwano i przesunięto na godz. 14:30. Ostatecznie udało rozegrać się tylko jedną serię w loteryjnych warunkach. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Chiara Hoelzl, która poszybowała na 141 m. Druga była Ema Klinec. Słowenka uzyskała 129 m. Podium uzupełniła Katharina Althaus (131,5 m).
Tuż za podium uplasowały się dwie najlepsze zawodniczki ostatnich lat – Sara Takanashi (127,5 m) oraz Maren Lundby (127 m). Szóste miejsce po skoku na 127 m zajęła kolejna utytułowana zawodniczka – Daniela Iraschko-Stolz. W pierwszej dziesiątce uplasowały się także: Juliane Seyfarth (125,5 m), Yuki Ito (120 m) Anna Szpiniewa (124,5 m) oraz Silje Opseth (122 m).
Liderką Pucharu Świata z dorobkiem 245 pkt pozostała Maren Lundby. Tylko pięć punktów traci do niej Chiara Hoelzl.
źródło: informacja własna
- UWAGA! Rekrutacja! - 19 stycznia 2021
- Sytuacja w klasyfikacji Pucharu Świata w skokach - 18 stycznia 2021
- PŚ w Zakopanem. Zwycięstwo Lindvika, Stękała piąty - 17 stycznia 2021
You must log in to post a comment.