PŚ w Klingenthal. Kto zatrzyma Graneruda na niemieckiej ziemi? (lista startowa)

fot. M. Król

Przed nami konkurs indywidualny na skoczni w Klingenthal. W zawodach zaprezentują się zawodnicy z 14 krajów. Faworytem do zwycięstwa jest Halvor Egner Granerud, który wczoraj wygrał dwie serie treningowe i prolog. Czy ktoś jest mu w stanie zagrozić?

fot. M. Król

Niekwestionowanym faworytem jest lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. Wczorajszymi skokami nie pozostawił wątpliwości rywalom, że nadal jest bardzo mocny. Wygrał treningi i prolog, w który z obniżonej belki osiągnął 141 metrów pokonując drugiego Bora Pavlovcica o 7,9 punktu. Wydaje się, że przy obecnej dyspozycji Norwega pozostałym zawodnikom zostaje walka o drugie miejsce. Z dobrej strony pokazał się również wspomniany Słoweniec. W trzech próbach ani razu nie wypadł z dziesiątki. Dobre skoki pokazali również Markus Eisenbichler czy Robert Johansson. Czy uda im się powstrzymać Graneruda przed kolejnym triumfem?

Polscy skoczkowie spisywali się słabiej. Mimo, że w każdej rozgrywanej wczoraj serii przynajmniej jeden zawodnik meldował się w czołowej dziesiątce, wydaje się, że to będzie za mało na walkę o podium. Nadzieję na pozytywne emocje w dzisiejszym konkursie dał nam Dawid Kubacki, który w prologu zajął trzecie miejsce po skoku na 138 metrów z notą słabszą tylko o 0,2 od Pavlovcica.

Konkurs indywidualny planowany jest na godzinę 14:30. Natomiast seria próbna przed zawodami na 13:15.

Lista startowa

Źródło: informacja własna