PŚ w Klingenthal: Już dziś konkurs drużynowy (lista startowa)

klingenthal_vogtland_podium

To już dziś w Klingenthal odbędzie się pierwszy w sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich konkurs drużynowy. Swój udział w tych zawodach zgłosiło dziewięć drużyn.

Przed jutrzejszym konkursem indywidualnym, zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia się w konkursie drużynowym. Na starcie zobaczymy drużyny z: Szwajcarii, Czech, Rosji, Japonii, Norwegii, Polski, Słowenii, Austrii oraz Niemiec. W sumie podczas pierwszej serii zobaczmy trzydziestu-sześciu zawodników.

Rok temu najlepsi w konkursie byli Niemcy, a obok nich na podium stanęli Słoweńcy oraz Austriacy, a Polacy zakończyli rywalizację na szóstej pozycji. W tym roku może być jednak inaczej, gdyż jak już wcześniej informowaliśmy, trener Stefan Horngacher ogłosił, że w drużynówce zobaczymy: Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Macieja Kota, którzy mają dużą szansę na podium w dzisiejszych zawodach. Oprócz Polaków w gronie faworytów na podium są stawiani Niemcy, Austriacy oraz Słoweńcy. Wszystko jednak rozstrzygnie się po godzinie 16:10, ponieważ wtedy też jest planowane rozpoczęcie się konkursu. Wcześniej o godzinie 15 zostanie przeprowadzona seria próbna. Przypominamy również, że zawody drużynowe na żywo będą relacjonowane w RadioGol.pl i transmitowane w Eurosporcie oraz TVP1.

Pełna lista startowa.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

1 thought on “PŚ w Klingenthal: Już dziś konkurs drużynowy (lista startowa)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.