PŚ w Klingenthal: Historyczne zwycięstwo Polaków

Kamil Stoch

Właśnie zakończyła się druga seria pierwszego  w tym sezonie konkursu drużynowego. Pierwsze miejsce zajęła Polska, druga pozycja należy do Niemców, a podium dopełnia Austria.

Już po pierwszej serii Polacy nie mieli sobie równych. Po dalekich skokach: Żyły, Stocha, Kubackiego i Kota zebrali oni łącznie 562,1 pkt. Zaraz za nimi plasowała się reprezentacja Austrii w składzie: Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Andreas Kofler i Manuel Fettner, którzy uzbierali o 16,3 pkt. mniej od biało-czerwonych. Podium dopełniła drużyna Niemiec (Markus Einsenbichler, Andreas Wellinger, Richard Freitag, Severin Freund) zdobywając łącznie zaledwie 0,7 pkt mniej od Austriaków. Do serii finałowej nie zdołali awansować Rosjanie.

Druga seria po raz kolejny należała do naszych reprezentantów. Po czterech skokach uzyskali oni 1128,7 pkt. Drugie i trzecie miejsce zostało odwrócone w porównaniu do pierwszej serii. Drugą pozycję wywalczyli ostatecznie Niemcy uzyskując 41,5 pkt mniej od zwycięzców. Trzecie miejsce zdobyli Austriacy z łączną notą 1086,3 pkt. W pierwszej 5 znalazły się reprezentacje Norwegii i Słowenii.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.