PŚ w Klingenthal. Czas na niedzielny rewanż. Jak spiszą się Polacy? (lista startowa)

fot. M. Król

Czas na drugi konkurs indywidualny w niemieckim Klingenthal. Po wczorajszej wygranej Halvora Egnera Graneruda dziś czas na rewanż. Którzy skoczkowie powalczą triumf w dzisiejszej rywalizacji? Czy ktoś zdoła prześcignąć Norwega?

fot. M. Król

We wczorajszej odsłonie zmagań w Klingenthal triumfował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud. Dotychczas Norweg był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem rywalizacji na Vogtland Arenie – osiągął najlepszy wynik w każdej z rozegranych tu od piątku rund. Wysoką dyspozycję od początku weekendu prezentuje również trzeci we wczorajszym konkursie Bor Pavlovcic, który w żadnej serii w Klingenthal nie wypadł z czołowej dziesiątki. Druga lokata przypadła wczoraj Kamilowi Stochowi. Polak triumfował tu tylko raz – w sezonie 2010/2011. W zeszłym roku w niedzielnym konkursie najlepiej zaprezentował się Ryoyu Kobayashi, a podium uzupełnili Stefan Kraft i Marius Lindvik, któremu wczoraj nie udało się awansować do rundy finałowej.

Jako pierwszy na belce startowej pojawi się Sabirzhan Muminov, natomiast jako ostatni Halvor Egner Granerud. Po raz kolejny na starcie pojawi się jedynie 50 skoczków, w tym siedmiu reprezentantów Polski. Już jako czwarty swój skok odda Tomasz Pilch. Kolejnym z naszych reprezentantów będzie Klemens Murańka, który wystartuje z numerem 24. Na starcie obejrzymy również Jakuba Wolnego (numer 26), Andrzeja Stękałę (numer 36), Dawida Kubackiego (numer 45), Piotra Żyłę (numer 47) oraz Kamila Stocha (numer 48).

Początek pierwszej serii konkursowej jest zaplanowany na godzinę 14:30. Zawody zostaną poprzedzone przez prolog, który ma się rozpocząć o 13:00.

Lista startowa

Źródło: informacja własna