PŚ w Klingenthal: Andreas Wellinger prowadzi po pierwszej serii!

Andreas WellingerPo pierwszej serii konkursu indywidualnego z cyklu Pucharu Świata prowadzi Andreas Wellinger przed Andersem Fannemelem i Stefanem Kraftem! W serii finałowej zobaczymy dwóch Polaków: Piotra Żyłe i Macieja Kota!

Andreas Wellinger oddał skok na odległość 140 metrów, co dało mu notę 139,5 pkt.. Na drugim miejscu po najdłuższym skoku serii – 143 metry – uplasował się Anders Fannemel (nota: 136,7 pkt.). Stawkę trzech najlepszych zawodników zamyka Stefan Kraft, który uzyskał 142 metry (135,3 pkt.).

Tuż za czołówką pierwszej serii uplasował się Roman Koudelka, który tym razem skoczył 138 metrów i do podium brakuje mu 1,7 pkt.. Następnymi skoczkami w klasyfikacji są dwaj reprezentanci Niemiec odpowiednio: Markus Eisenbichler (138,5 metra/131,1 pkt.) i Richard Freitag (136,5 metra/129 pkt.).

W serii finałowej zobaczymy dwóch skoczków z Polski. Najlepszym z nich był Piotr Żyła, który oddał skok na odległość 130,5 metra ( 118 pkt.) i zajmuję 19 miejsce. Maciej Kot, który uzyskał  127,5 metra obecnie jest na 27 miejscu. Kamil Stoch nie wystartował w dzisiejszych zawodach z powodu kontuzji stawu skokowego. Nie wiadomo czy wystąpi w przyszłym tygodniu w Kuusamo.

Pełne wyniki pierwszej serii

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.