PŚ w Innsbrucku. Niemki na trzech stopniach podium, Polki w drugiej dziesiątce

Załoga reprezentująca Polskę, Sylwia Smolarek i Julia Słupecka, powróciła po niespełna miesięcznej przerwie do rywalizacji w Pucharze Świata. Zawody rozgrywane w Innsbrucku Polki zakończyły na 14. pozycji, a wygrały Stephanie Schneider z Leonie Fiebig.

Stephanie Schneider (fot. tag24.de)

Biało-Czerwone w pierwszym ślizgu nie ustrzegły się kilku drobnych błędów, jednak ich przejazd wyglądał optycznie lepiej niż to, co zaprezentowały na start sezonu. Ich strata do poprzedzających Szwajcarek wynosiła dokładnie sześć setnych sekundy. Warto jednak mieć na uwadze, że Laura Fontanive nie była w stanie rozpychać bobsleja z powodu urazu. To pozbawiło Helwetek cennej prędkości na starcie. Po pierwszym przejeździe prowadziły Laura Nolte z Deborą Levi, która wyprzedzała inne niemieckie załogi (Kalicki/Strack i Schneider/Fiebig) o 6 setnych sekundy.

Drugi przejazd Smolarek i Słupeckiej był nawet lepszy od pierwszego (54.71 wobec 54.76). Polkom nie udało się jednak wyprzedzić żadnej z załóg. Z kolei jedyne zawodniczki, które mogły zagrozić Niemkom w rozbiciu koalicji na podium (Beierl z Austrii i Szwajcarka Hasler) popełniły kosztowne błędy na górze toru. Czołowa trójka nie zmieniła więc składu osobowego – zmieniła jednak kolejność. O porażce Nolte i zepchnięciu jej na ostatnie miejsce zadecydowała dziwna pomyłka (kontakt z bandą) popełniona tuż po starcie. Wobec tego wygrała, rywalizująca po raz pierwszy w tym sezonie, Stephanie Schneider. Trzecie miejsce zajęła Kim Kalicki, nowa liderka klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki (pdf)

źródło: inf. własna/ibsf.org (wyniki)