PŚ w Innsbrucku. Flock i M. Dukurs najlepsi w skeletonie, a Friedrich w bobslejowych dwójkach

Martins Dukurs, of Latvia, celebrates after finishing the men's Skeleton World Cup race on Saturday, Jan. 16, 2016, in Park City, Utah. (AP Photo/Rick Bowmer)

Kolejny weekend skeletonowego i bobslejowego Pucharu Świata przebiegł zgodnie z oczekiwaniami – wygrywali zdecydowani faworyci. Z kolejnych zwycięstw, tym razem odniesionych w Igls, cieszą się Austriaczka Janine Flock i Łotysz Martins Dukurs (skeleton), a najlepszą bobslejową dwójką okazała się osada z Niemiec, Friedrich/Schüller.

Martins Dukurs (fot. AP Photo/Rick Bowmer)

Na cztery dotychczasowe starty w skeletonowym Pucharze Świata  Flock wygrała trzykrotnie, a Dukurs nie znalazł jeszcze pogromcy – to prawdziwi dominatorzy sezonu. Flock wyprzedzała po pierwszym ślizgu Włoszkę Valentinę Margagslio o jedną dziesiątą sekundy. Reprezentantka Półwyspu Apenińskiego pogubiła się w drugim przejeździe i spadła aż na ósme miejsce. Austriaczka utrzymała znakomitą formę i uzyskała najlepszy czas II przejazdu. Na podium stanęły też Holenderka Kimberley Bos i Niemka Jacqueline Loelling.

wyniki – skeleton kobiet

Martins Dukurs osiągnął w skeletonowym Pucharze Świata już 54. triumf. Jedyne, czego brakuje mu do odejścia w glorii legendy dyscypliny, to złoty medal olimpijski – i dlatego wciąż rozstawia po kątach rywali. Drugi Matt Weston stracił do Łotysza dwie dziesiąte sekundy, trzeci Niemiec Cristopher Grotheer już 33 setne.

wyniki – skeleton mężczyzn

Podczas drugiego weekendu w Igls Francesco Friedrich powetował sobie drobną wpadkę sprzed tygodnia. Niemiec jeżdżący wspólnie z Alexandrem Schuellerem ani w sobotę, ani w niedzielę nie pozostawił najmniejszych złudzeń rywalom. Dwukrotnie drugi był Oskars Kibermanis, a trzeci – Johannes Lochner. W niedzielnych zawodach Lochner podzielił się jednak trzecim miejscem z Hansem Peterem Hannighoferem.

wyniki – bobsleje (sobota)

wyniki – bobsleje (niedziela) – wkrótce

źródło: ibsf.org