PŚ w Igls: Zwycięstwa Jamanki i Friedricha w dwójkach

fot. web.de

fot. web.de

Dzisiaj na torze w Igls pod Innsbruckiem odbyły się zawody Pucharu Świata w bobslejowych dwójkach. Triumfowali Niemcy – Mariama Jamanka oraz Francesco Friedrich.

Jako pierwsze w dwójkach rywalizowały panie. Po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnęła Mariama Jamanka, która jechała razem z Anniką Drazek. Na półmetku mistrzyni olimpijska miała zaledwie setną przewagi nad Kaille Humphries. Rodaczki liderki, Stephanie Schneider i Laura Nolte także miały małą stratę. Jamanka była najszybsza także w drugim ślizgu i wygrała z przewagą 19 setnych nad Laurą Nolte. Młoda Niemka zaliczyła kolejny świetny wynik, awansując z 4. miejsca. Trzecia była Humphries ze stratą 22 setnych, a Schneider po dużych błędach spadła na 5. miejsce.

Dwójki kobiet

W zmaganiach mężczyzn zdecydowanie triumfował Francesco Friedrich. Reprezentant Niemiec prowadził po pierwszym ślizgu, a w drugiej części zawodów powiększył swoją przewagę aż do 74 setnych sekundy. Niespodziankę sprawił Brad Hall. Brytyjski bobsleista zajął 2. miejsce i osiągnął najlepszy wynik w karierze. Trzeci był Richard Oelsner, który w drugim ślizgu zamienił się miejscami z Hallem.

Dwójki mężczyzn

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.