PŚ w Igls: Za nami pierwszy Puchar Narodów

16:12, 23.11.2018 Kamil Karczmarek

Rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie. Na początku na torze w Igls rozegrano Puchar Narodów, który jest kwalifikacjami do zawodów głównych.

Rywalizację kobiet wygrała Birgit Platzer. Reprezentantka gospodarzy uzyskała czas 40,158. Druga była Niemka Jessica Tiebel, która jednak nie wystartuje w jutrzejszych zawodach z powodu wykorzystanej liczby zawodników przez jej kraj. Trzeci czas uzyskała Rumunka Raluca Stramaturaru. W sobotnich zawodach wystartują dwie dobrze znane Polki. Natalia Wojtuściszyn zajęła 18. pozycję ze stratą 428 tysięcznych. Jako ostatnia do głównych zawodów awansowała Ewa Kuls-Kusyk. Reprezentantka Polski była 23. ze stratą 544 tysięcznych i o zaledwie 17 tysięcznych wyprzedziła Rumunkę Mihaelę-Carmen Manolescu, która nie wywalczyła awansu. Klaudia Domaradzka zajęła 28. miejsce ze stratą około 2 dziesiątych części sekundy do Kuls-Kusyk.

Puchar Narodów kobiet

Również w Pucharze Narodów panów awansowało 2 z 3 naszych saneczkarzy. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Sochowicz. Polak stracił 413 tysięcznych do zwycięzcy, którym był Nico Gleirscher (50,370). Sochowicz uplasował się na 14. pozycji. W niedzielę zobaczymy również Macieja Kurowskiego, który wykręcił 21. wynik. Odpadł jedynie Kacper Tarnawski. Młody reprezentant Polski zajął 28. miejsce ze stratą 2 dziesiątych do pozycji dającej awans.

Puchar Narodów mężczyzn

Bezpośredni awans zapewniony miała dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Puchar Narodów wygrali Rosjanie Wsiewolod Kaszkin i Konstantin Korszunow, którzy niedługo mogą namieszać w światowej czołówce. Na drugim miejscu uplasowali się Włosi Leon Felderer/Lukas Gufler, których jutro nie zobaczymy w zawodach głównych. Trzecie miejsce zajęli Chris Mazdzer/Jayson Terdiman. Wicemistrz olimpijski w jedynkach zmienił w amerykańskiej dwójce Matta Mortensena, który zakończył karierę.