PŚ w Igls. Większość polskich saneczkarzy z awansem

13:40, 02.12.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 13:40, 02.12.2022

Rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie. W Igls rozegrano Puchar Narodów do inauguracyjnej rundy. W większości polscy saneczkarze awansowali do zawodów głównych.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójka kobiet próbuje sił

Przed nami pierwszy sezon Pucharu Świata w dwójkach saneczkarskich kobiet. W Igls startuje 11 duetów, w tym Weronika Piwkowska i Nikola Domowicz. Nasze reprezentantki zajęły 9. miejsce i podobnie jak wszystkie dwójki awansowały do sobotnich zawodów. Najlepsze okazały się Austriaczki - Selina Egle i Lara Michaela Kipp. W dwójkach ścigają się znane z jedynek - Andrea Voetter, Emily Sweeney, Summer Britcher czy Raluca Stramaturaru. Wśród mężczyzn pewny udział w zawodach głównych mają Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, więc nie startowali w Pucharze Narodów. Wygrali Zachary Di Gregorio i Sean Hollander ze Stanów Zjednoczonych o 76 tysięcznych przed Hannesem Orlamunderem i Paulem Constantinem Gubitzem z Niemiec.

Arkadiusz Trojga bez awansu

Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz awansowały do zawodów jedynek. Dużo lepiej zaprezentowała się pierwsza z nich. Domaradzka uplasowała się na 16. miejscu ze stratą sześciu dziesiątych sekundy do Emily Sweeney. Natalia Jamróz (+0,866) była 24., czyli ostatnia z przepustką. Wśród mężczyzn triumfował Leon Felderer z Włoch. Mateusz Sochowicz zajął 15. pozycję i pewnie awansował. Arkadiusz Trojga został sklasyfikowany na 26. miejscu, czyli przedostatnim. Awansowało 23 saneczkarzy.