PŚ w Igls: Przed nami pierwsze zawody w sezonie [lista startowa]

fot.pap.pl

fot.pap.pl

Nadszedł ten moment. Już w sobotę odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie. Jutro na torze w Igls rozegrano zostaną zmagania jedynek kobiet i dwójek.

O 9:53 oficjalnie rozpocznie się nowy sezon w saneczkarstwie. Pierwszą zawodniczką na starcie będzie Ewa Kuls-Kusyk. Z numerem piątym wystartuje druga z Polek, Natalia Wojtuściszyn. Na starcie pierwszego ślizgu stanie 28 saneczkarek: 17 z Pucharu Narodów i 11 najlepszych zawodniczek z poprzedniego sezonu. Oczywiście na końcu wystartują faworytki. Wśród nich są Niemki: Natalie Geisenberger, Tatjana Huefner, Julia Taubitz i Dajana Eitberger, a także Amerykanka Summer Britcher i Rosjanka Tatiana Iwanowa.

Lista startowa jedynek kobiet

W sobotę z torem pod Innsbruckiem zmierzą się także zawodnicy w dwójkach. Ślizgi duetów odbędą się o 12:45 i 14:05. Wśród 22 dwójek będą Polacy. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski wystartują z numerem 14. Ciekawie zapowiada się występ Chrisa Mazdzera i Jaysona Terdimana. Mazdzer zastąpił w amerykańskim duecie Matthewa Mortensena. Po zakończeniu kariery przez Petera Penza i Georga Fischlera, Austriacy liczą na Thomasa Steua i Lorenza Kollera. Młodzi reprezentanci gospodarzy wystartują z numerem 12. O zwycięstwo powalczą zapewne dwa niemieckie duety. Tobias Wendl/Tobias Arlt wystartują z numerem 18, a Toni Eggert/Sascha Benecken z 21.

Lista startowa dwójek

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.