PŚ w Igls. Polska dwójka na 12. miejscu

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

W Igls odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w bobslejowych dwójkach kobiet. Wygrała Niemka Laura Nolte. Polska dwójka pilotowana przez Sylwię Smolarek zajęła 12. miejsce.

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

Polskie bobsleistki po raz drugi w tym sezonie wystartowały w zawodach Pucharu Świata. Na inaugurację w Siguldzie Sylwia Smolarek i Julia Słupecka zajęły 7. miejsce. Tydzień później na tym samym obiekcie nie stanęły na starcie, chociaż jeździły w treningach. Do pucharowej rywalizacji Polki wróciły na torze w Igls pod Innsbruckiem. Smolarek i Słupecka były jednym ze dwunastu duetów. Po pierwszym ślizgu Polki zajmowały ostatnią pozycję ze stratą ponad 2 sekund do liderek i z niewielkimi szansami na awans. Niestety, polska dwójka straciła na samym starcie prawie 0,7 sekundy. Na czele klasyfikacji znajdowały się trzy niemieckie załogi pilotowane odpowiednio przez Laurę Nolte, Kim Kalicki i Mariamę Jamankę.

W drugim przejeździe Polki, podobnie jak pozostałe dwójki, wyraźnie poprawiły swój czas. Były także lepsze o 5 setnych na starcie. Ostatecznie ich strata wzrosła do 4,5 sekundy i Smolarek/Słupecka zakończyły zawody na 12. pozycji. Wygrała Laura Nolte, która razem z rozpychającą Deborah Levi powiększyły jeszcze przewagę do 30 setnych nad Kim Kalicki. Trzecia Mariama Jamanka straciła 45 setnych.

Wyniki – dwójki kobiet

źródło: informacja własna