PŚ w Igls: Polacy na 8. miejscu w sztafecie

14:50, 24.11.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:54, 24.11.2019

wst

Mateusz Sochowicz był jedynym Polakiem startującym w jedynkach mężczyzn. Kacper Tarnawski odpadł w kwalifikacjach. Sochowicz nie ustrzegł się dzisiaj od błędów. Po pierwszym ślizgów Polak zajmował 29. miejsce. W drugim przejeździe zaprezentował się lepiej i wyprzedził kilku zawodników. Ostatecznie Mateusz Sochowicz został sklasyfikowany na 23. pozycji ze stratą ponad sekundy. Wygrał utalentowany Jonas Muller. Jest on pierwszym Austriakiem od 21 lat, który triumfował w zawodach Pucharu Świata w Igls. Muller prowadził po pierwszym ślizgu i zdołał odeprzeć atak Romana Rjepiłowa. Rosjanin awansował aż z 16. miejsca. Podium uzupełnił Dominik Fischnaller.

Jedynki mężczyzn

Pucharowy weekend w Austrii zakończyły zawody drużynowe. Polacy wystartowali w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Reprezentanci naszego kraju zaprezentowali się z dobrej strony. Zajęli 8. miejsce z niedużą stratą do saneczkarskich potęg. Ze zwycięstwa cieszyli się Włosi w składzie: Andrea Voetter, Dominik Fischnaller i Ivan Nagler/Fabian Malleier. Italia wyprzedziła Austriaków o 25 tysięcznych. Podium uzupełnili Niemcy, dla których 3. miejsce jest sporym rozczarowaniem. Błędy popełnili Felix Loch i dwójka Toni Eggert/Sascha Benecken. Z powodu słabego ślizgu Tatjany Iwanowej Rosja uplasowała się dopiero na 7. pozycji. Pokazuje to, że w Igls nawet najwięksi mogą popełnić wiele kosztownych błędów.