PŚ w Igls: Pierwsza pucharowa niedziela (lista startowa)

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre - Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 - Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre – Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 – Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

W niedzielę na torze Igls rozegrane zostaną pierwsze sprinty. Wcześniej oczywiście wystartują panowie w jedynkach. Na starcie staną Mateusz Sochowicz i Maciej Kurowski. W sprincie zobaczymy na pewno Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego.

Początek niedzieli na austriackim torze już o 10:18. W jedynkach mężczyzn wystartuje 32 saneczkarzy. Pierwszy na liście startowej będzie Ukrainiec Anton Dukach. Potem pojedzie Australijczyk Alexander Ferlazzo, a następnie wystartuje Maciej Kurowski. Na występ drugiego Polaka nie będzie musieli długo czekać. Mateusz Sochowicz wystartuje jako szósty. Z numerem 18 pojedzie zwycięzca Pucharu Narodów Austriak Nico Gleirscher. Gospodarze liczą szczególnie na mistrza olimpijskiego Davida Gleirschera (numer 28) i mistrza świata z tego toru Wolfganga Kindla (numer 31). Austriacy będą chcieli zagrozić Niemcom. Z numerem 26. pojedzie zwycięzca klasyfikacji generalnej w poprzednim sezonie Felix Loch. Ubiegłoroczny zwycięzca Semen Pawliczenko wystartuje z numerem 27. Pierwszy przejazd zamknie inny Rosjanin, Roman Rjepiłow.

Jedynki mężczyzn – lista startowa

Od 13:30 rozpoczną się sprinty. Wśród kobiet nie będzie Polek. Faworytkami będą Niemki, które dzisiaj stały na podium, czyli Natalie Geisenberger, Julia Taubitz i Tatjana Huefner. W Pucharze Świata dwójek świetnie zaprezentowali się Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polski duet zajmując 8. miejsce, udanie rozpoczął sezon na nielubianym przez Polaków torze. Polacy liczą przynajmniej na powtórkę w sprincie. W rywalizacji składającej się z jednego przejazdu Chmielewski i Kowalewski pojadą z numerem 8. Jako ostatni wystartują Austriacy Thomas Steu/Lorenz Koller, którzy wygrali pierwsze zawody w karierze. Lista startowa sprintu jedynek panów nie jest jeszcze znana, bo saneczkarze w tradycyjnych zawodach wystartują dopiero jutro. Wiemy, że na koniec weekendu w Igls pojedzie najlepsza “15” jutrzejszych zawodów. Miejmy nadzieję, że w sprincie zobaczymy któregoś z Polaków.

Sprint kobiet – lista startowa

Sprint dwójek – lista startowa

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.