PŚ w Igls: Martins Dukurs ponownie niepokonany na austriackim torze

Martins Dukurs, of Latvia, celebrates after finishing the men's Skeleton World Cup race on Saturday, Jan. 16, 2016, in Park City, Utah. (AP Photo/Rick Bowmer)

Martins Dukurs, of Latvia, celebrates after finishing the men’s Skeleton World Cup race on Saturday, Jan. 16, 2016, in Park City, Utah. (AP Photo/Rick Bowmer)

Martins Dukurs od kilku lat jest królem toru w Igls. Łotewski skeletonista wygrał dzisiejsze zawody z dużą przewagą. Wśród kobiet triumfowała Jacqueline Loelling.

Martins Dukurs sięgnął po 10. zwycięstwo z rzędu w zawodach Pucharu Świata na torze w Igls. Łotysz wie, jak jeździć po austriackim obiekcie i wykorzystał to w dzisiejszych zmaganiach. Już na półmetku miał 19 setnych sekundy przewagi nad drugim Aleksandrem Tretiakowem. Doświadczony Łotysz był również najlepszy w drugim przejeździe. Wygrana pozwoliła mu na umocnienie się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi był Sungbin Yun ze stratą 42 setnych. Koreańczyk awansował z 4. miejsca. Na 3. z 2. pozycji spadł Tretiakow, który przegrał z mistrzem olimpijskim o dwie setne.

Skeleton mężczyzn

Więcej emocji było w zmaganiach kobiet. Po pierwszym ślizgu prowadziła Janine Flock. Reprezentantka gospodarzy miała niewielką przewagę nad Eleną Nikitiną, Megan Henry i Jacqueline Loelling. Ostatnia z nich w drugim ślizgu ustanowiła rekord toru – 53,62. Niemka awansowała na pierwsze miejsce i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata. Flock przegrała z nią o 2 setne sekundy. Po raz pierwszy w karierze na podium stanęła Megan Henry.