PŚ w Igls: Luty w drugiej dziesiątce

16:27, 19.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:14, 19.01.2019

Francesco Friedrich wygrał zawody Pucharu Świata w bobslejowych dwójkach w Igls. Mateusz Luty zajął 14. pozycję.

O zwycięstwo na torze pod Innsbruckiem walczyły dwie dwójki niemieckie Friedrich/Margis i Lochner/Bauer. Po pierwszym ślizgu prowadził Friedrich z przewagą 10 setnych. W drugiej części zawodów mistrz olimpijski również był najszybszy i ostatecznie pokonał Lochnera o 15 setnych. Trzeci był Łotysz Oskars Kibermanis.

Tor w Igls nie należy do ulubionych obiektów Mateusza Lutego. Na półmetku polski pilot oraz Krzysztof Tylkowski zajmowali 12. lokatę ex aequo z Austriakiem Treichlem i Koreańczykiem Wonem. Ostatecznie Polacy zajęli 14. miejsce ze stratą sekundy i 15 setnych. Różnice pomiędzy 10. i 15. pozycją były niewielkie.

Wyniki dwójki

Wcześniej rozegrano zawody kobiet. Po pierwszym ślizgu prowadziła Elana Meyers Taylor z przewagą 5 setnych nad Mariamą Jamanką i 6 setnych nad Stephanie Schneider. W drugim przejeździe skuteczny atak przypuściła Schneider. Trzecia zawodniczka na półmetku wygrała dzisiejsze zawody. Schneider i Ann-Christin Strack wyprzedziły o 11 setnych Jamankę i o 17 setnych Meyers Taylor.