PŚ w Igls: Kto wygra na początek sezonu? [lista startowa]

fot. veltins-eisarena.de

fot. veltins-eisarena.de

Nadszedł dzień, w którym saneczkarzom nie pozostaje zrobić nic innego tylko rozpocząć nowy sezon. Puchar Świata w Igls pod Innsbruckiem rozpocznie się od zmagań kobiet, w których zabraknie reprezentantek Polski. Pierwszego dnia rywalizować będą również saneczkarze w dwójkach. Liczymy na dobre otwarcie sezonu dwójki Chmielewski/Kowalewski.

Jak przystało na sezon, którego głównym punktem będą igrzyska olimpijskie w Pjongczangu, Puchar Świata rozpocznie się od ślizgu reprezentantki Korei Południowej. Aileen Christina Frisch pochodzi z Niemiec i aby, wystąpić na igrzyskach przyjęła koreańskie obywatelstwo. Na liście startowej widnieją 24 nazwiska zawodniczek. Jedna połowa to rozstawione, a druga połowa to zawodniczki, które zakwalifikowały się z Pucharu Narodów. Niestety, kwalifikacji nie przebrnęły Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn. Trzy najlepsze panie ostatniego sezonu Natalie Geisenberger, Tatjana Huefner i Tatjana Iwanowa pojadą odpowiednio z numerami 22, 23, 21. Pierwszy ślizg zakończy Dajana Eitberger. Przy okazji warto zwrócić uwagę na zawodniczkę z numerem 5. Będzie to urodzona w 2001 roku Włoszka Nina Zoeggeler, córka słynnego Armina Zoeggelera.

Lista startowa – jedynki kobiet

Tor w Igls nie jest ulubionym obiektem polskich saneczkarzy. Miejsce w pierwszej dziesiątce Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego będzie dobrym osiągnięciem. Polski duet we wczorajszym treningu ekip rozstawionych zajął 9. miejsce. Liczymy na to, że Polacy, którzy pojadą z numerem 17, będą mogli być zadowoleni z pierwszych zawodów w sezonie. Jako ostatnie pojadą 3 najlepsze dwójki poprzedniego sezonu: Toni Eggert/Sascha Benecken (nr 23), Tobias Wendl/Tobias Arlt (nr 24) i Matt Mortensen/Jayson Terdiman (nr 22). Ich start poprzedzą 2 młode duety, które w tym sezonie mogą wiele zdziałać. Są to Niemcy Robin Geueke/David Gamm i Austriacy Thomas Steu/Lorenz Koller.

Lista startowa – dwójki

Plan transmisji TV

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.