PŚ w Igls. Jubileuszowe zwycięstwo Locha, upadek Sochowicza

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre - Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 - Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

Na torze w Igls pod Innsbruckiem zainaugurowano nowy sezon saneczkarskiego Pucharu Świata. W jedynkach mężczyzn triumfował Felix Loch. Mateusz Sochowicz po upadku zajął 32. miejsce. W dwójkach najlepsi okazali się Thomas Steu/Lorenz Koller, którzy wrócili po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre – Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 – Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

Na początek sezonu rozegrano jedynki mężczyzn. Najlepszy w nich okazał się Felix Loch. Niemiecki legendarny saneczkarz był najszybszy w obydwu przejazdach, chociaż pierwszy z nich nie był idealny. Na półmetku jego przewaga nie była duża, ale w drugiej części zawodów znacznie powiększył przewagę. Nad drugim Johannesem Ludwigiem miał 126 tysięcznych przewagi. Drugi z Niemców awansował w drugim ślizgu z 5. miejsca. Podium uzupełnił Dominik Fischnaller, który jeszcze zmaga się z problemami związanymi z wyrostkiem robaczkowym. Tuż za najlepszą trójką uplasowali się Austriacy: David Gleirscher (2. po pierwszym ślizgu), Jonas Mueller (awansował aż z 11. miejsca) i Nico Gleirscher.

Dla Felixa Locha już jubileuszowe, 40. zwycięstwo w karierze. Niemiec czekał na nie bardzo długo, bo po raz ostatni triumfował w lutym 2019 roku. Niezbyt dobrze start w Igls wspominać będzie Mateusz Sochowicz. Jedyny reprezentant Polski po pierwszym ślizgu zajmował 23. miejsce. Podczas drugiego przejazdu zaliczył upadek na jednym z wiraży i szczęśliwie dotarł do mety. Uplasował się jednak na ostatniej, 32. pozycji.

Wyniki – jedynki mężczyzn

Świetny powrót do rywalizacji w dwójkach zaliczyli Thomas Steu/Lorenz Koller. Austriacy stracili połowę poprzedniego sezonu, a dzisiaj triumfowali na swoim domowym torze. Steu i Koller okazali się najlepsi w obydwu ślizgach. Życiowy sukces zanotowali ich rodacy – Yannick Mueller i Armin Frauscher. Ich strata do zwycięzców wynosiła aż 225 tysięcznych. Podium uzupełnili Toni Eggert i Sascha Benecken. Na starcie zabrakło Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego, którzy są na kwarantannie.

Wyniki – dwójki

źródło: informacja własna/fil-luge.org