PŚ w Igls: Jakub Stano z debiutem, czwórka z nadzieją na dobry wynik [zapowiedź]

fot.innsbruck.info

fot.innsbruck.info

Po zawodach Pucharu Świata w Konigssee, najlepsi bobsleiści świata przenoszą się do Austrii. O punkty powalczą bowiem na torze w Igls.

Na torze w Innsbrucku przed tygodnie rozgrywano zawody bobslejowego Pucharu Europy, będące jednocześnie Mistrzostwami Europy Juniorów w tym sporcie. W zmaganiach dwójek i czwórek wystartowali Polacy, z pilotem Jakubem Stano na czele. W poszczególnych konkurencjach Stano zajął kolejno jedenaste oraz siódme miejsce. Najwyższa liga, czyli PŚ, rozgrywana była w Konigssee. Te zawody były traktowane też jako Mistrzostwa Europy. Jako pierwsze o medale mistrzostw Europy walczyły panie. Po pewne zwycięstwo sięgnęła Mariama Jamanka. Nas bardziej interesowały zawody dwójek mężczyzn z udziałem Mateusza Lutego i Krzysztofa Tylkowskiego. W pierwszym ślizgu Polacy uzyskali świetny czas i zajmowali 7. miejsce. W drugiej części zawodów Luty spokojnie obronił przewagę nad rywalami, którzy plasowali się za nim. Polski duet nikogo nie wyprzedził i ostatecznie zajął 7. miejsce.

Teraz w Igls, gdzie często goszczą także saneczkarze, rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata. Wiemy już, że swój debiut w startach na tym poziomie rywalizacji będzie miał pilot Jakub Stano. W sobotnich dwójkach zobaczymy w akcji Mateusza Lutego oraz Krzysztofa Tylkowskiego. W niedzielę, oprócz pilota Stano, do polskiego bobsleja zasiądą Arnold Zdebiak, Jakub Zakrzewski oraz Paweł Sarnecki. Nasz zawodnik w niedzielę poprowadzi czwórkę bobslejową. W Innsbrucku rywalizować będą także skeletoniści. W naszym składzie znalazła się Martyna Orłowska.

Program zawodów:

Źródło: PZBiS / IBSF

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.