PŚ w Igls: Friedrich najlepszy w czwórkach, pierwsze podium Amerykanina

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Francesco Friedrich umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wygrywając drugie z rzędu zawody, tym razem w austriackim Igls. Dwukrotny mistrz olimpijski z 2018 roku wyprzedził swojego rodaka Johannesa Lochnera i Amerykanina Huntera Churcha.

Zwycięska niemiecka załoga dominowała nad resztą stawki w obu ślizgach już od momentu startowego, a w dalszych partiach toru w Igls tylko powiększała przewagę. Czwórka, którą oprócz Friedricha tworzyli Martin Grothkopp, Alexander Schueller i Candy Bauer, zyskała aż 33 setne przewagi nad załogą Lochnera. Trzecie miejsce Amerykanów dowodzonych przez Churcha było sporą niespodzianką. Dla 23-latka to pierwsze podium w zawodach tej rangi, wywalczone po niespełna roku startów w Pucharze Świata. Czwarte miejsce zajął Nico Walther, a piąte zwycięzca dwóch zawodów rozpoczynających sezon, Kanadyjczyk Justin Kripps.

wyniki zawodów (pdf)

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Friedrich przed Lochnerem, a różnica między nimi wynosi 38 punktów. Okazja do nadrobienia strat nadejdzie już za tydzień. Niemcy zmierzą się o prymat przed własną publicznością w Königssee.

klasyfikacja generalna PŚ – bobslejowe czwórki

źródło: informacja własna

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: