PŚ w Igls. Ciąg dalszy austriackiej dominacji, Polacy bez sukcesów

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na olimpijskim torze w Igls zakończyła się pierwsza w tym sezonie runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W niedzielę, tak samo jak w sobotę najlepiej radzili sobie gospodarze. Wygrali wszystkie pięć konkurencji, w tym zajęli cztery czołowe miejsca w jedynkach mężczyzn.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Austriacki kwartet na czele

Niedziela przebiegała pod znakiem sprintu, ale wcześniej rozegrano jeszcze jedynki mężczyzn. Mateusz Sochowicz liczył na lepszy wynik niż ten, który osiągnął. W pierwszym ślizgu nasz reprezentant popełnił błąd w środkowej części toru i był dopiero 25. W drugiej części zawodów pojechał lepiej i zakończył zawody na 24. pozycji, wyprzedzając Japończyka Kobayashiego. Rywalizację całkowicie zdominowali Austriacy. Już po pierwszym przejeździe czwórka gospodarzy była na czele stawki. Nico Gleirscher utrzymał prowadzenie i wygrał, wyprzedzając Wolfganga Kindla, Jonasa Mullera i Davida Gleirschera.

Wyniki – jedynki

Sprinty na koniec rundy

Później odbyły się zmagania w sprincie. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski po raz drugi nie uplasowali się w czołowej dziesiątce. Polska dwójka zajęła 13. miejsce ze stratą 317 tysięcznych. Wygrali oczywiście Austriacy – Yannick Muller i Armin Frauscher, wyprzedzając o 15 tysięcznych łotewski duet Bots/Plume. Ze swojego ślizgu w sprincie mogą być zadowolone Dominika Piwkowska i Nikola Domowicz, które wczoraj nie ukończyły zmagań. W niedzielę Polki zbierające doświadczenie, nie popełniły większych błędów i zajęły 9. miejsce na 11 dwójek. W jedynkach w sprincie zabraknie polskich saneczkarzy. Triumfowali Madeleine Egle i Nico Gleirscher.

Wyniki – sprint dwójki mężczyzn

Wyniki – sprint dwójki kobiet

Wyniki – sprint jedynek kobiet

Wyniki – sprint jedynek mężczyzn

źródło: informacja własna