PŚ w Igls: Chmielewski/Kowalewski wysoko w Pucharze Narodów

14:26, 22.11.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:31, 22.11.2019

Sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie 2019/20 nieoficjalnie rozpoczęty. Puchar Narodów był kwalifikacjami do inauguracji sezonu w Igls. Najlepiej z Polaków zaprezentowali się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy zajęli 4. miejsce. Awans wywalczyli także Mateusz Sochowicz i Klaudia Domaradzka. Odpadł jedynie Kacper Tarnawski.

W rywalizacji dwójek Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uzyskali czas 40,619. Polacy zajęli 4. miejsce ze stratą 287 tysięcznych do Andreja Bogdanowa i Andreja Medwedewa. Rosjanie nie wystartują w zawodach głównych, gdyż ich kraj ma wykorzystany limit startujących dwójek. Drugie miejsce zajęli Tristan Walker i Justin Snith, a trzeci byli Yannick Muller/Armin Frauscher. To nowa austriacka dwójka stworzona z dwóch zawodników jeżdżących wcześniej w jedynkach. Awans wywalczyły wszystkie duety oprócz Yebo Huanga i Junyue Penga, którzy zostali zdyskwalifikowani.

Puchar Narodów - dwójki

Wśród mężczyzn triumfował Nico Gleirscher z czasem 50,796. Austriak wyprzedził o 17 setnych Artursa Darznieksa i o 211 tysięcznych Jonathana Erica Gustafsona. Dobrze zaprezentował Mateusz Sochowicz, który osiągnął dziewiąty wynik ze stratą 417 tysięcznych. Przepustkę do zawodów głównych wywalczyło 18 saneczkarzy. W tym gronie zabrakło Kacpra Tarnawskiego. Reprezentant Polski miał problemy podczas ślizgu i zajął 39. miejsce. Polak zbyt wcześnie wszedł w jeden z zakrętów i zaliczył upadek.

Puchar Narodów - jedynki mężczyzn

Pewnie awans wywalczyła Klaudia Domaradzka, która zajęła 12. pozycję z wynikiem 40,597. Zwyciężczynią Pucharu Narodów została Emily Sweeney z rezultatem 40,227. Amerykanka wyprzedziła o 7 tysięcznych debiutującą w Pucharze Świata młodą Niemkę, Annę Berreiter. Podium uzupełniła Ekaterina Katnikowa. Panie oraz dwójki rywalizować będą jutro. W niedzielę odbędą się zmagania jedynek mężczyzn i drużyn.