PŚ w Hochfilzen: Zwycięstwo sztafety niemieckiej, Polki daleko

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

W niedzielę została rozegrana sztafeta pań 4x6km. Najlepsze okazały się być Niemki, czyli faworytki dzisiejszego wyścigu. Drugie miejsce zajęły Ukrainki. O trzecie powalczyły Francuzki oraz Rosjanki – te pierwsze zdobyły brąz, a Rosjanki musiały zadowolić się czwartą lokatą. Niestety ze słabej strony, głównie strzeleckiej, pokazały się Polki, które uplasowały się na 14. miejscu, wyprzedzając tylko 6 sztafet.

Do tego biegu Niemki podchodziły jako zdecydowane faworytki – wygrały one wszystkie pucharowe sztafety w tamtym sezonie. Nie inaczej było tym razem – przez większą część trwania sztafety to reprezentantki Niemiec dyktowały tempo, a na mecie wyprzedziły o 45 sekund Ukrainki. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Francji. Anais Bescond na ostatnim okrążeniu zdołała dogonić i wyprzedzić Rosjankę Ekatarinę Yurlovą-Perch.

Polki niestety słabo się spisały, głównie na strzelnicy (4 karne rundy i 20 dobierań). Już na pierwszej zmianie Magdalena Gwizdoń musiała się poprawiać 6 razy na strzelnicy. Pozostałe nasze zawodniczki – Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Krystyna Guzik – nie zdołały znacząco poprawić pozycji. Polki zostały sklasyfikowane na 14. miejscu.

Wyniki sztafety pań

Źródło: informacja własna, biathlonworld.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.