PŚ w Hochfilzen. Zwycięstwo Hanny Soli. Hojnisz-Staręga z punktami

15:47, 10.12.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 19:13, 10.12.2021

Hanna Sola wygrała sprint rozgrywany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Białorusinka wyprzedziła Justine Braisaz-Bouchet. Podium uzupełniła Marte Olsbu Roeiseland, która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga zajęła 35. miejsce.

Teatr jednej aktorki

Podobnie jak we wcześniejszych zawodach panów tak i u pań nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć. Spraw nie ułatwił odczuwalnie wiejący wiatr. Na strzelnicy obserwowaliśmy mnóstwo pudeł. W tych trudnych warunkach niespodziewanie dobrze poradziła sobie Hanna Sola. Białorusinka zawsze uznawana była za świetną biegaczkę, jednak jej celność pozostawiała wiele do życzenia. Tym razem wszystkie elementy złożyły się w całość. Sola była bezbłędna na strzelnicy i uzyskała 2. czas biegu, co dało jej pewne zwycięstwo. Druga na mecie Justine Braisaz-Bouchet spudłowała dwukrotnie i przegrała z Białorusinką aż o 46,8 sek. Trzecia była Marte Olsbu Roeiseland ze stratą 50,3 sek. Norweżka również strzelała na czysto, ale traciła w biegu. Tuż za podium uplasowały się: Ida Lien (0), Hanna Oeberg (2) i Tiril Eckhoff (1). Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Lisa Theresa Hauser 2 razy spudłowała i zajęła dopiero 26. miejsce. Po sprincie prowadzenie w cyklu objęła Marte Olsbu Roeiseland.

Pierwsze punkty dla Hojnisz-Staręgi

Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga raz spudłowała i zakończyła zmagania na 35. lokacie. Dzięki temu zdobyła pierwsze pucharowe punkty w tym sezonie i zapewniła sobie start w niedzielnym biegu pościgowym. Pozostałe reprezentantki naszego kraju spisały się zdecydowanie gorzej. Anna Mąka była 69., Kamila Żuk 86., a Magdalena Piczura 109.