PŚ w Hochfilzen: Zwycięstwo Anastasiji Kuzminy

(Fot. Osobnosti.sk)

(Fot. Osobnosti.sk)

Anastasija Kuzmina zwyciężyła w biegu pościgowym kobiet na 10 kilometrów. Rosjanka reprezentująca Słowację zanotowała siódmą w karierze, a pierwszą od ponad 3 lat wygraną wygraną w cyklu Pucharu Świata.

Zwyciężczyni na strzelnicy pomyliła się tylko raz, co pozwoliło jej zwyciężyć w dzisiejszej rywalizacji. Na podium obok Kuzminy znalazły się także Finka Kaisa Makarainen, która po dwóch pudłach na strzelnicy do liderki straciła 10,2 sekundy oraz Białorusinka Daria Domracheva, która z jednym niecelnych strzałem przybiegła do mety 1,6 sekundy po niej.

Czwarta pozycja należała do Włoszki Dorothey Wierer, która uplasowała się przed Norweżką Marte Olsbu. Czołową “6” zamknęła Yullija Dzhima z Ukrainy.

Polki niestety ponownie nie zachwyciły swoją postawą. Na 24. miejscu sklasyfikowana została Weronika Nowakowska, która na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie. Krystyna Guzik po 4 pudłach była 33. Magdalena Gwizdoń skończyła na 41. pozycji z również czterema pudłami.  Na starcie zabrakło Moniki Hojnisz.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: