PŚ w Hochfilzen: Zwycięska passa Makarainen w biegu pościgowym, kolejny świetny występ Moniki Hojnisz

fot: zimbio.com

fot; zimbio.com

Kaisa Makarainen wygrała drugi w tym sezonie bieg pościgowy w zawodach z cyklu biathlonowego Pucharu Świata. Finka wyprzedziła Paulinę Fialkovą i Dorotheę Wierer. Tuż za podium uplasowała się Monika Hojnisz, która do samego końca walczyła o zwycięstwo.

Monika Hojnisz na trasę biegu pościgowego ruszała jako piąta ze stratą około trzydziestu sekund do prowadzących Wierer i Makarainen. Po pierwszym strzelaniu Polka spadła na szóstą pozycję, ale jej strata do czołówki nadal była minimalna. Na siódme miejsce spadła Wierer, która musiała pokonywać aż dwie rundy karne.

Druga wizyta na strzelnicy również nie przyniosła dużych przetasowań. Na prowadzenie ponownie wysunęła się Makarainen, na drugie miejsce awansowała Słowaczka Paulina Fialkova, a trzecia była Dorothea Wierer. Na czwartą lokatę wskoczyła Monika Hojnisz, która nieco słabiej biegła, ale celnie strzelała. Tuż za plecami Polki plasowała się Anastazja Kuzmina.

Przed trzecim strzelaniem Hojnisz była już piąta, bowiem Słowaczka wyprzedziła ją na trasie. Sytuacja na strzelnicy zmieniła jednak nieco sytuację w tabeli wyników. Na pierwszą lokatę przesunęła się Fialkova, druga była Hojnisz, a na trzecie miejsce przez jedno pudło spadła Kaisa Makarainen. Dodatkowe 150 metrów musiała także pokonać liderka klasyfikacji generalnej Dorothea Wierer.

Czwarta wizyta na strzelnicy ułożyła się doskonale dla Moniki Hojnisz. Polka, jako jedyna z czołówki, nie pudłowała i dzięki temu wybiegła na ostatnią rundę biegową jako liderka. Po jednym niecelnym strzale zanotowały Fialkova, Makarainen, Wierer i Kuzmina, które wspólnie ruszyły w pogoń za reprezentantką Polski. Na 800 metrów przed metą Hojnisz jeszcze prowadziła, ale jej zapas czasowy był minimalny. Chorzowianka nie zdołała się obronić przed atakami goniącego ją tercetu słowacko-fińsko-włoskiego i musiała się zadowolić czwartym miejscem.

Jako pierwsza linię mety przecięła Kaisa Makarainen, która wygrała drugi bieg pościgowy w tym sezonie. Na drugiej pozycji finiszowała Słowaczka Paulina Fialkova, a trzecia była Dorothea Wierer, która utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czwarta była Hojnisz, piąta Kuzmina, szóste miejsce zajęła Irina Starykh, siódme Włoszka Lisa Vitozzi, ósme Franziska Hildebrand z Niemiec, dziewiąta była Federica Sanfilippo, a dziesiątkę zamknęła Francuzka Julia Simon.

Tuż za czołową czterdziestką uplasowała się Kamila Żuk, która do pucharowych punktów straciła zaledwie sekundę. Polka dobrze dziś spisywała się na trasie (miała 22. wynik), ale słabo strzelała i przez to nie miała szans na znaczący awans.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.