PŚ w Hochfilzen. Szwedki i długo, długo nikt. Polki na 17. miejscu

15:37, 11.12.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 18:29, 11.12.2021

Reprezentantki Szwecji nie dały szans rywalkom i wygrały sztafetę w Hochfilzen. Drugie miejsce zajęły Rosjanki, a trzecie Francuzki. Polki ukończyły zmagania na 17. pozycji. Rundy karne przeszkodziły naszym zawodniczkom w osiągnięciu lepszego rezultatu.

© Manzoni/IBU

Wielkie Szwedki

Już po połowie zmagań można byłoby być niemal pewnym wysokiej lokaty reprezentantek kraju Trzech Koron. Linn Persson oraz Anna Magnusson dobrze się bowiem spisały, a na ostatnich dwóch zmianach czekały siostry Oeberg. Elvira wyrobiła ogromną przewagę nad rywalkami i Hanna musiała tylko dokończyć dzieła. Mistrzyni olimpijska biegała karną rundę, jednak to kompletnie nie zmieniło faktu dominacji Szwedek w dzisiejszych zawodach.

Drugie miejsce zajęły Rosjanki, których strata do triumfatorek zmagań wyniosła 29,1 sekundy. Przewaga nie wydaje się duża, jednak Szwedki w pełni kontrowały sytuację, a Hanna Oeberg mogła sobie pozwolić na spokojne pokonanie ostatnich metrów. Podium uzupełniły zwyciężczynie sztafety z Oestersund Francuzki. W czołowej szóstce uplasowały się też Niemki, Ukrainki oraz Austriaczki. Znów poza podium znalazły się Norweżki. Tiril Eckhoff przyprowadziła sztafetę dopiero na 7. lokacie.

Polki siedemnaste

Reprezentantki Polski mają za sobą drugą nieudaną sztafetę. Tym razem jednak obyło się bez dubla. Świetnie spisała się biegnąca na pierwszej zmianie Monika Hojnisz-Staręga. 30-latka strzelała bezbłędnie i bardzo przyzwoicie spisała się na trasie. Niestety potem było już gorzej. Zarówno Kamila Żuk jak i Anna Mąka musiały pokonywać po jednej karnej rundzie. Debiutantka w drużynie Magda Piczura niestety musiała pokonywać nawet nie 150, a 300 metrów dodatkowego biegu. Ostatecznie nasze zawodniczki zajęły siedemnaste miejsce.