PŚ w Hochfilzen. Sprinty za nami, czas na biegi pościgowe (listy startowe)

fot. Mateusz Król

Sobotnie biegi pościgowe w Hochfilzen będą dla biathlonistów kolejną szansą na zdobycie punktów Pucharu Świata. W rywalizacji mężczyzn, która rozpocznie się o godzinie 13:00 zabraknie niestety Polaków, ale już w biegu kobiet zaplanowanym na 15:00 zobaczymy dwie nasze reprezentantki: Monikę Hojnisz-Staręgę i Kingę Zbylut.

fot. Mateusz Król

Weekendową rywalizację w Hochfilzen rozpoczną biathloniści, którzy pojawią się na trasie o godzinie 13:00, a szansę na kolejny świetny występ będą mieli Norwegowie, którzy mają duży zapas czasowy nad konkurentami. Jako pierwszy z bramki startowej wyruszy triumfator czwartkowego sprintu Sturla Holm Lægreid, który będzie miał osiem sekund przewagi nad swoim kolegą z kadry Johannesem Dale. Za plecami dwóch młodych Norwegów wystartuje lider klasyfikacji generalnej Johannes Thingnes Boe, który po czwartkowym sprincie traci 20 sekund do Laegreida. Z czwartym numerem startowym na plecach pobiegnie Vetle Sjastad Christiansen (+43 sek), a z piątką Szwed Sebastian Samuelsson (+45 sekund). Pozostali biathloniści tracą nieco więcej, ale specyfika biegu pościgowego daje im możliwość odrabiania tych różnic czasowych.

Niestety żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się zakwalifikować do biegu pościgowego.

Lista startowa biegu pościgowego mężczyzn

Dwie godziny po panach do walki o kolejne pucharowe punkty przystąpią panie. Z “jedynką” wyruszy Tiril Eckhoff, która w dzisiejszym sprincie po raz kolejny zaprezentowała wysoką formę i udowodniła, że będzie się liczyć w walce o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Norweżka wystartuje osiem sekund przed swoją rodaczką – Ingrid Landmark Tandrevold. Jako trzecia z bramek startowych wybiegnie Marte Olsbu Roeiseland, której strata na starcie do triumfatorki sprintu będzie wynosiła 25 sekund. Razem z liderką Pucharu Świata ruszy Franziska Preuss (+25 sek). Kolejne miejsca należą do sióstr Oeberg: Elviry i Hanny. Szwedki będą się starały dogonić Norweżkę i Niemkę i razem stworzyć silną grupę pościgową.

W jutrzejszym biegu pościgowym szanse na poprawienie swojej lokaty będą miały dwie reprezentantki Polski. Monika Hojnisz-Staręga wyruszy jako trzydziesta piąta ze stratą 1:37 min, a Kinga Zbylut będzie biegła z numerem “58” na plecach. Jej strata do punktowanej czterdziestki wynosi 28 sekund.

Lista startowa biegu pościgowego kobiet

Źródło: informacja własna