PŚ w Hochfilzen: Martin Fourcade wygrywa

fot: rossingol.com

fot: rossingol.com

Martin Fourcade zwyciężył w dzisiejszym biegu pościgowym rozgrywanym w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Francuz okazał się bezbłędny na strzelnicy i pewnie pokonał swoich rywali, na czele z pudłującym Jaohannesem Boe na potęgę. Startowało dwóch Polaków, ale żadnemu nie udało się wskoczyć do czołowej czterdziestki. 

Zawodnicy na trasę wyruszyli zgodnie z wynikami wczorajszego sprintu. Pierwsze strzelanie nie przyniosło żadnych zmian w czołówce. Johannes Boe prowadził przed Martinem Fourcadem i Benediktem Dollem.

Zdecydowana zmiana nastąpiła po drugim postoju na strzelnicy. Rywalizujący w żółtej koszulce lidera Johannes Boe popełnił aż trzy błędy. Przy wolniejszym, ale bezbłędnym strzelaniu jako pierwszy wybiegł ze strzelnicy Fourcade. Pozytywnym zaskoczeniem na półmetku była 30. pozycja Łukasza Szczurka, który w strzelaniach leżąc, nie zanotował żadnego pudła.

Trzeci pobyt na strzelnicy ponownie okazał się najszczęśliwszy dla Francuza, którego forma wyraźnie zaczęła zwyżkować wobec nieudanego początku sezonu. Johannes Boe w pierwszym strzelaniu stojąc, jeden raz nie wycelował w tarczę i wybiegł na trasę już z blisko minutową stratą do lidera, co oznaczało, że nie będzie się on już liczył w walce o zwycięstwo.

Ostatnia runda strzelecka okazała się ponownie popisem Francuza, który wymownym gestem wobec telewidzów pokazał swoją radość. Za plecami lidera bój o drugie miejsce toczyli Arnd Peiffer i bezbłędny dzisiaj Norweg Christiansen. Doświadczenie Niemca pomimo jednego pudła przyniosło mu jednak drugie miejsce. Johannes Boe zakończył bieg na 9. pozycji z minutą straty do zwycięzcy i sześcioma pudłami.

Łukasz Szczurek popełnił cztery błędy strzelając w postawie stojąc, co przyniosło mu ostatecznie 44. miejsce. Taką samą liczbę pudeł podczas dzisiejszego biegu zaliczył Andrzej Nędza-Kubiniec i ulokował się dokładnie 10 pozycji niżej. Na uwagę zasługuje fakt, że w ścisłej czołówce najszybciej strzelających zawodników był Łukasz Szczurek.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.