PŚ w Hochfilzen. Ostatni wyścig w tym roku dla Marte Olsbu Roiseland

Marte Olsbu

fot. tv2.no

Marte Olsbu Roiseland odniosła drugie zwycięstwo w sezonie Pucharu Świata 2020/2021. Norweżka była najlepsza w biegu masowym podczas ostatniego startu w Hochfilzen. Drugie miejsce zajęła Tiril Eckhoff, a trzecie Dorothea Wierer.

Marte Olsbu
fot. tv2.no

Ostatnim wyścigiem w biathlonowym 2020 roku był bieg ze startu wspólnego pań. Po dwóch zwycięstwach Tiril Eckhoff podczas weekendu Pucharu Świata w Hochfilzen teraz przyszedł czas na triumf jej koleżanki z reprezentacji. Najlepsza okazała się bowiem Marte Olsbu Roiseland. Norweska zawodniczka tylko raz spudłowała, a na trasie zaprezentowała się świetnie. Eckhoff tym razem była druga. Przy także jednej rundzie karnej, ale wolniejszym strzelaniu, 30-latka straciła do Olsbu Roiseland 14 sekund. Drugi raz w tym sezonie podium wywalczyła Dorothea Wierer. Włoska biathlonistka na strzelnicy miała taką samą skuteczność, jaką zanotowały Norweżki. Na ostatnią rundę biegową wybiegła razem Tiril, jednak na mecie straciła do niej 12,9 sekundy.

Najlepszy dotychczasowy wynik tej zimy ustanowiła Marketa Davidova. 23-letnia zawodniczka również tylko raz spudłowała. Na ostatniej rundzie nie dała się pokonać ostatecznie piątej Denise Herrmann. Niemka dwukrotnie myliła się na strzelnicy. Szóste miejsce zajęła najlepsza ze Szwedek Elvira Oeberg (2 pudła), a siódme Francuzka Julia Simon (3). Ósma była Austriaczka Lisa Hauser (3). Na dziewiątej i dziesiątej pozycji uplasowały się Niemki – odpowiednio Franziska Preuss (3) oraz Janina Hettich (0). Ta druga była dziś jedyną bezbłędną zawodniczką w stawce. Dopiero czternaste miejsce zajęła Hanna Oeberg, która na strzelnicy myliła się czterokrotnie.

Wyniki zawodów

Źródło: informacja własna