PŚ w Hochfilzen. Ostatni przystanek biathlonistów w tym roku. Jutro sprint mężczyzn (lista startowa)

fot. cbc.ca

W tym tygodniu biathloniści rywalizować będą ponownie w austriackim Hochfilzen. Będzie to ostatni przystanek pucharowy w roku 2020. Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w sprincie, biegu pościgowym i biegu masowym. Pierwsza odsłona rywalizacji – sprint mężczyzn – jutro o 14:15.

fot. cbc.ca

Na starcie zobaczymy aż 108 zawodników. Rozpocznie punktualnie o 14:15 Łotysz Andrejs Rastorgujevs, zaś o 15:09 na trasę wyruszy ostatni Rosjanin Said Karimulla Chalili. Pomiędzy nimi najlepsi zawodnicy będą pokazywać nam się w pewnych odstępach. Jeśli chodzi o pierwszą “10” sprintu to już z nr 3 wystartuje Francuz Fabien Claude. Z nr 21 pojedzie jego rodak Quentin Fillon Maillet. Niedługo później (nr 27) Jakov Fak ze Słowenii. Emocje sięgną zenitu niedługo później. Z nr 41 wystartuje wicelider klasyfikacji Norweg Johannes Dale, zaś z 44 jego rodak, imiennik i lider klasyfikacji sprintu i generalnej – Johannes Thingnes Boe. Niedługo później (nr 53) pojedzie Niemiec Arnd Peiffer, zaś niemal tuż za nim (nr 56) inny Norweg Vetle Sjaastad Christiansen. Starszy z braci Boe – Tarjei wystartuje z nr 74. Emocje będą towarzyszyły nam niemal do końca, bo w pierwszej “10” mamy też dwóch Szwedów, którzy wyruszą na trasę bardzo późno. Z nr 94 pojedzie wicelider sprinterów i najlepszy z biegaczy do lat 25 – Sebastian Samuelsson, zaś z nr 100 jego rodak Martin Ponsiluoma.

Zobaczymy na starcie też naszych reprezentantów. Grzegorz Guzik wyruszy na trasę z nr 22., Łukasz Szczurek – z 75. To zawodnicy z dużym doświadczeniem, ale mamy w składzie aż dwóch debiutantów. Tomasz Jakieła ma nr 92, a Przemysław Pancerz – 99. Polacy nie są teraz w wielkiej formie, więc już miejsce w pierwszej “60”, gwarantującej udział w biegu pościgowym byłby godnym pochwały sukcesem. Konkurencja jest jednak duża, a dotychczasowe wyniki raczej do optymizmu nie nastrajają. Niemniej dla samej rywalizacji J. Boe kontra reszta świata warto będzie śledzić rywalizację.

lista startowa

źródło: własne