PŚ w Hochfilzen. Laegreid z drugim zwycięstwem w sezonie

15:36, 17.12.2020 Marta Grzyb Aktualizacja: 15:59, 17.12.2020

Sturla Holm Laegreid został tryumfatorem biegu sprinterskiego mężczyzn rozgrywanego w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Podium uzupełnili reprezentacyjni koledzy Norwega - Johannes Dale oraz Johannes Thingnes Boe. Polacy znaleźli się poza czołową czterdziestką.

Biegiem sprinterskim mężczyzn rozpoczął się drugi tydzień zmagań biathlonistów i biathlonistek w Hochfilzen. Przypomnijmy, że ze względu na trwającą pandemię koronowirusa zmodyfikowano pierwotny kalendarz Pucharu Świata, który zakładał, że "pucharowa karuzela" co tydzień będzie gościć w innym miejscu. Na mocy wprowadzonych zmian poszczególne miasta goszczą biathlonowe środowisko na ogół przez dwa tygodnie. Działanie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zawodników poprzez ograniczenie ich podróży.

W biegu na dystansie 10 kilometrów połączonym z dwukrotnym strzelaniem najlepiej poradził sobie zwycięzca inauguracyjnych zawodów sezonu 2020/2021, Sturla Holm Laegreid. Dzięki szybkiemu i bezbłędnemu strzelaniu połączonemu ze świetną dyspozycją biegową Norweg został pierwszym zawodnikiem, który może pochwalić się dwoma zwycięstwami w bieżącej edycji pucharowych zmagań.

W czwartkowe popołudnie bardzo dobrze spisali się również inni Norwegowie. Johannesowi Dale (także bezbłędnemu na strzelnicy) przypadła w udziale druga lokata. Do swego rodaka stracił on niespełna 8 sekund. Trzecie miejsce zajął z kolei lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Johannes Thingnes Boe, który dwukrotnie mylił się w strzelaniu. Zanotował on stratę na poziomie 19,9 sekundy do Laegreida.

Reprezentanci Polski niestety nie zachwycili. Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Grzegorz Guzik. Z czterema pudłami na koncie uplasował się on na 70. lokacie. Tomaszowi Jakiele przypadła w udziale 89. pozycja (dwa błędy w strzelaniu). Łukasz Szczurek zajął 103. miejsce (cztery pomyłki na strzelnicy), zaś Przemysław Pancerz - debiutujący w zawodach tej rangi - zakończył zmagania na 107. lokacie.