PŚ w Hochfilzen. Laegreid wygrywa też w pościgu

Sturla Holm Laegreid nie przestaje zadziwiać kibiców biathlonów. Po wczorajszym zwycięstwie w sprincie Norweg wygrał dziś bieg pościgowy. Drugie miejsce zajął Francuz Emilien Jacquelin, zaś trzecie miejsce zajął drugi z Norwegów – utytułowany Johannes Thingnes Boe.

Manzoni/NordicFocus

Laegreid po zwycięstwie w sprincie dziś właściwie niemal cały czas biegł niezagrożony po drugie zwycięstwo. Drugi wczoraj Johannes Dale do pewnego momentu trzymał się blisko swego rodaka, ale trzy pudła na trzecim strzelaniu załatwiły sprawę. Laegreid spudłował na trasie tylko raz. Bezbłędnie za to dziś strzelał Jacquelin, co pozwoliło mu na awans z ósmego miejsca. Do Laegreida stratę miał 8,5 sek. i na finiszu wygrał ze zmęczonym J. Boe (+8,9 sek.), który pudłował aż trzy razy. Młodszy z braci jednak znany jest ze znakomitego biegu i utrzymał miejsce ze sprintu.

Dwaj następni zawodnicy na strzelnicy trafili 20/20. To trzeci z Norwegów Vetle Sjaastad Christiansen (+13 sek.), utrzymał miejsce ze sprintu i najlepszy ze Szwedów Martin Ponsiluoma (+15,7 sek,, awans z dziewiątego). Szóste miejsce ostatecznie zajął Dale, który do trzech pudeł na trzecim stanowisku dołożył czwarte (+38,6 sek.). Do pierwszej “10” wskoczył z miejsca czternastego piąty z Norwegów – Tarjei Boe (+41 sek., jedno pudło). Kolejny z Francuzów – Quentin Fillon Maillet (jedno pudło, 1:08,3 min., spadek o jedno miejsce). Duży awans (z pozycji 25.) zaliczył kolejny bezbłędny zawodnik – Simon Eder z Austrii (+1:10 min.). Pierwszą “10” zamknął Chorwat reprezentujący Słowenię, czyli bardzo znany i doświadczony Jakov Fak (+1:15.9 min., awans o jedno miejsce, jedno pudło).

Bezbłędni na strzelnicy byli jeszcze dwaj zawodnicy – Antonin Guigonnat z Francji i Erik Lesser z Niemiec. Obaj zaliczyli spore awanse: Francuz z 43. na 16. pozycję, Niemiec z 46. na 20. Choć największy skok stał się dziś udziałem zawodników, którzy tak dobrze nie strzelali – Łotysza Andrejsa Rastorgujevsa (z 60. na 32. miejsce) i Włocha Dominika Windischa (z 56. na 28. lokatę). Największy spadek zaliczył Austriak Julian Eberhard (z 10. na 38. pozycję). Aż dziewięć pudeł zaliczył Słowak Tomasz Hasilla – sklasyfikowany na ostatnim miejscu.

źródło: własne

wyniki zawodów